Spolupráce s hendikepovanými

Triga reality rovněž spolupracuje s hendikepovanou osobou panem Miroslavem Kitlerem, IČO: 71835458 v oboru poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, výpočetní techniky.

Příběh Miroslava Kitlera

Jako dítě jsem prodělal Dětskou mozkovou obrnu, po jejím zjištění následovala první operace, kterou jsem absolvoval v raném věku. Nedlouho poté následovaly další operace, které můj zdravotní stav zlepšily z invalidního vozíku na chůzi o dvou francouzských holích, které však pro mě neznamenají takřka žádnou překážku v jakémkoli terénu. Nemalou měrou i za pomoci několika dlouhých pobytů v ozdravných zařízeních jako byla nyní Hamzova Léčebna pro děti a dospělé v Luži-Košumberku, kde jsem s přestávkami strávil bezmála 22 let, nikdy to zde nebylo zcela jednoduché a snad i proto jsem se naučil jen tak snadno se ničeho nevzdávat. Již zde jsem přisel do styku s Výpočetní technikou, jestli se tomu tehdy tak dalo říkat, která mi učarovala a provází mě dodnes.

Základní vzdělání jsem po celou dobu, vyjma období kdy jsem byl v ozdravném zařízení, absolvoval doma za docházení vyučujících a následných pololetních zkoušek, z důvodů mého tehdejšího zdravotního stavu, kdy při sebemenším úrazu hrozil opětovný návrat na invalidní vozík. Základní školu jsem ukončil v r. 1995

Nástup na Obchodní akademii v Jaroměři, nebyl jednoduchý, dopravovat na GOA Jaroměř mi umožňovalo speciálně vyrobené trojkolo, kterým jsem absolvoval cestu z domu na GOA Jaroměř za každého počasí každý den. Další nemalou výzvou bylo každodenní vycházení schodů až do druhého patra, spolu s neustálím přesouváním se mezi třídami a patry během vyučování. Vše  jsem však zvládl a zdárně zakončil maturitou v r. 1999, se zaměřením na výpočetní techniku. Již na škole jsem prováděl opravy softwarového typu, postupem času jsem se věnoval i HW opravám, které provádím do dnes.

Po několika neúspěšných žádostech o zaměstnání v oboru IT, které ztroskotali na výše zmíněném zdravotním stavu a i několika málo zaměstnavatelích, kteří mě zaměstnávali, ani tak pro moje schopnosti, jako spíše pro úlevy plynoucí z mého zaměstnání od státu jsem se v roce 2006 rozhodl se oboru Výpočetní techniky a Spotřební elektroniky věnovat přímo jako OSVČ, což se mi zatím daří a to jak po zdravotní stránce tak profesní.

Velice si vážím lidí, co na mě nekoukají jako na člověka co má nějaké to zdravotní omezení respektive postižení, a uznávají moje schopnosti, aniž by viděli nejdříve ono zmíněné omezení a podle něj se rozhodovali. Hlavním problémem, dle mého názoru je, že každý z nás musí dokázat zdravému člověku 100krat víc, aby si uvědomil, že to také zvládneme.

I vy můžete využít profesionálních služeb pana Miroslava Kitlera, se kterými je TRIGA reality nad míru spokojená a může je vřele doporučit.


mapa webu

Vyhledávání

Triga© 2010 TRIGAREALITY