Podpora hendikepovaných

Triga reality adoptovala v rámci projektu „Adopce dobrého skutku“ občanského sdružení Dobrý skutek Barborku Svobodovou a měsíčně finančně přispívá na její konto (více informací na www.dobryskutek.cz)

Barborka Svobodová

Barborka SvobodováNarodila se v Opočně 16.6 2004 jako zdánlivě zdravé miminko.  Barunka byla moc hodné miminko, ale stále zvracela a tak jsme byli vyšetřeni na dětské klinice, kde přišli na to, že má kardiologickou vadu. V devíti měsících jsme si všimli, že Barunka nedělá pokroky jako ostatní děti jejího věku a stáčí oči vzhůru.

Po vyšetření na neurologické klinice byla Barunce diagnostikována těžká epilepsie a začala léčba. Barunka celý rok léčby téměř pořád jen spala a stáčení očí nezmizelo. Po posledním navýšení léků dostala záchvat, který vypadal jako epileptický a byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Začali Barunku léčit silnějšími léky, ale ona na léky vůbec nereagovala a tak byla převezena do FN Motol v Praze. V Motole lékaři po mnoha vyšetřeních zjistili, že Barunka epilepsii nemá a nikdy neměla a diagnostikovali syndrom „ Paroxysmal tonic up gaze of childhood“, který je v naší republice zcela ojedinělý a neléčí se žádnými léky. K tomuto syndromu patří stáčení očí, špatná motorika a někdy i zpoždění vývoje.

Po vysazení léků se začala Barunka probouzet do života. Před zahájením léčby byla Barunka velmi klidné a hodné dítě, ale najednou se velmi změnila. Začala být velmi uplakaná, stále se vztekala a byla velmi neklidná. V tomto období se projevilo astma. Poprvé se sama posadila v osmnácti měsících a chodit začala ve třech letech. Téměř nemluvila a to jí vydrželo do dnes. Barunka ovládá asi 15 slov.

V šesti letech Barunce diagnostikovali atypický autismus a hyperaktivitu s poruchou pozornosti (ADHD). Nástupem do předškolního stupně se vše velmi zhoršilo. Barunka si začala ubližovat, trhat si vlásky a kousat se do ručiček. Záchvaty vzteku se stále zhoršovaly. Byli jsme nuceni přistoupit na léčbu ADHD zklidňujícími léky. Bohužel do dnes jsme nenašli lék, který by jí zcela pomohl. Péče o Barunku je velmi náročná psychicky i fyzicky.

Ale abychom nepsali jen to nešťastné - Barunka moc ráda plave a má ráda zvířátka. Miluje svoje plyšové hračky, které vozíme úplně všude a nejkrásnější pro nás je, když se začne smát a chce se mazlit. Barunka má také staršího brášku, kterého moc ráda zlobí. Barunka denně dojíždí do školy, která je vdálena 25 km. A  protože nezvládá kvůli své hyperaktivitě sama výuku musí mít stále u sebe vlastního asistenta, který jí pomáhá ve všech směrech.

Od prosince 2011 zkoušíme biologickou léčbu podle RNDr. Anny Strunecké. Léčba spočívá v bezlepkové a bezmléčné dietě spolu s potravinovými doplňky a methylem B12. Za necelý rok této léčby se naučila Barunka říkat několik dalších písmen a začala být vnímavější ke svému okolí. Teď už se nám někdy podaří Barunku přesvědčit, aby něco nedělala aniž by si začala ubližovat.

Doprava do školy, asistence a biologická léčba to vše je pro nás velmi finančně náročné a proto děkujeme realitní kanceláři Triga reality, že nám finančně pomáhá prostřednictvím Občanského sdružení Dobrý skutek.

I vy můžete přispět na lepší život Barborky Svobodové, vše potřebné naleznete na webu www.dobryskutek.cz


mapa webu

Vyhledávání

Triga© 2010 TRIGAREALITY